Press

Asutamisaasta:
2010

Peakontor:

Tallinn, Eesti

Võtmeisikud:
Vladimir Funtikov (Kaasasutaja)
Sergei Panfilov (Kaasasutaja)
Serhiy Slyeptsov (Kaasasutaja)

Pressikontakt:
Brandon Marsh
press [at] creative-mobile.com
+372 5010 117

TUTVUSTUS & AJALUGU

Creative Mobile on Põhja-Euroopas asuv sõltumatu mänguarendaja ja väljaandja. Ettevõte asutati 2010. aastal ning sellest on kiiresti saanud juhtiv mängude stuudio, mis on pidevalt Androidi ja iOS-i mängude edetabelite tipus. Meie tuntuim toode on mängusari Drag Racing, mis lõi uue mobiilimängude žanri ning millest sai üks kõigi aegade enim alla laaditud tootesarju, mida on installitud rohkem kui 350 miljonit korda. Creative Mobile pole kunagi otsinud kõrvalist rahalist abi ning on jätkuvalt ettevõtte loojate omanduses.

Ettevõtte lõid 2010. aastal kolm töökaaslast, kes tahtsid hakata arendama mänge operatsioonisüsteemile Android. Nad hakkasid katsetama selliste mängudega nagu Basketball Shots 3D ja Alchemy~Genetics. 2011. aasta aprillis valmis neil Drag Racing, mida saatis peaaegu kohe edu ja millest sai ootamatu hitt.

Pärast Drag Racingu edu anti mäng välja ka teistel mänguplatvormidel ning arendati välja jätkumängude seeria – 2012. aastal Drag Racing: Bike Edition ja 2013. aastal Drag Racing 4×4.

2013. aasta teises pooles andis Creative Mobile välja beetaversiooni oma seni kõige ambitsioonikamast projektist: Nitro Nation Online. See AAA mäng kuulutati Drag Racingu ülimaks versiooniks. Beetaversiooni kasutati kuni 2014. aasta aprillini, mil mäng ametlikult välja anti.

Nitro Nation Online’iga paralleelselt on Creative Mobile’i väljaandmise osakond alates 2013. aastast andnud välja mitmeid mänge, sealhulgas: Clash of the Damned, Mushroom Wars, War of Tanks, Road Smash, Last Inua, Zombie Harvest, Hamster Balls, Ambush! Tower Offense ja Stickman Trials.

2015. aastal anti välja Drag Racingu (nüüd tuntud kui Drag Racing Classic) kauaoodatud järje Drag Racing Club Wars beetaversioon. Samuti anti välja loopõhine põnevus-võidusõidumäng Nitro Nation Stories, mis laiendas Nitro Nation tootesarja. Lisaks avalikustati piiratud hulgale kasutajatele ka uus Creative Mobile’i mänguprojekt. See loomaiapidaja/loomageneetika mäng ZooCraft, järg populaarsele mängule Alchemy~Genetics, anti välja Google Play keskkonnas.

2016. aastaks kujundati koostöös ettevõttega Moor Games mäng Nitro Nation Stories kuulsa hiphoppari Fetty Wapiga ümber. Creative Mobile andis välja kaks uut mängu Cyberline Racing, küberpungi teemaline võitlus-võidusõidumäng, ja Pocket Tower Skyscraper, argipäevane hoonehalduse ja ehituse simulaator.

2017. aastal tõi Creative Mobile koostöös Alawariga välja kriitikute poolt heakskiidetud ja mitu auhinda võitnud mängu Beholder mobiiliversiooni keskkondades App Store, Google Play ja Amazon App Store. ZooCraft laienes keskkonda App Store ning Hunger Cops anti koostöös ettevõttega Joycraft Games välja keskkondades App Store ja Google Play. Lisaks sai mängust Trigger Time Creative Mobile’i esimene mäng platvormil Steam.

Creative Mobile moodustas ka uue meeskonna ettevõtte R&D mängude prototüüpide arendamiseks. 2017. aastal anti välja kaks prototüüpi: We Are The Swarm!, tormijooksul ründajate eest torni kaitsmise stiilis mäng, ning Desert Rogues, tarokaartidest inspireeritud aurupungi stiilis roguelite seiklusmäng. Mõlemad prototüübid avalikustati keskkondades App Store ja Google Play.

2017. aasta sügisel tehti teatavaks Creative Mobile ja FoxNext Games mäng The X-Files: Deep State, ametlikult litsentsitud peidetud objektidega müsteeriumi lahendamise mäng, mis anti välja 2018. aasta veebruaris keskkondades App Store ja Google Play.

Awards
  • 2012 'Startup of the Year' in Estonia
  • 2013 PocketGamer Top 50 Developer
  • 2014 PocketGamer Top 50 Developer
  • 2015 PocketGamer Top 50 Developer
  • 2015 Best Mobile Game at DevGAMM Hamburg
Additional Links
Logos and Images

Download our full Press Kit Here. The Zip file includes Dark and Light logo versions, game images and more.

Creative Mobile Horizontal

Creative_Mobile_new-web
CM_logo_main_white_hor

Creative Mobile Vertical

Creative_Mobile_logo_square CM_logo_main_white_ver